Biuro Turystyczne "Dartur"

94

GRECJA - ANTYCZNA PRZYGODA 1190,00 PLN

GRECJA jako kraj pełen uroku, ciepła i spokoju stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek. Możemy tam nie tylko "naładować baterie" ale i doznać niezwykłych wrażeń zwiedzając wiele zabytków starożytnego państwa, smakując śródziemnomorskich potraw czy poczuć radość życia wyrażanej Zorbą.


Cena zawiera:
-Przejazd autokarem klasy LUX
-Zakwaterowanie w hotelu
-Wyżywienie
-Opieka pilota
-Opieka licencjonowanych przewodników na miejscu (Meteory, Delfy, Peloponez, Ateny)
-Ubezpieczenie KL i NNW

PROGRAM

1 dzień:
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry i Słowenię.

2 dzień:

Przyjazd do Grecji w godzinach popołudniowych na Riviere Olimpijską - zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer po mieście.

3 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Meteor, postój w Wąwozie Tembi z cudownym źródełkiem i kościółkiem św. Paraskiewii, dojazd do Meteor, wizyta w wytwórni ikon. Następnie wizyta w klasztorach o bardzo bogatej tradycji. W okresie niewoli tureckiej będących przystanią greckości, zawieszone na skałach robią ogromne wrażenie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd w kierunku Aten. Obiadokolacja. Nocleg pod Atenami.

4 dzień:

Śniadanie, przejazd nad kanał korynckiego, uznawany za cud techniki inżynierskiej. Zwiedzanie słynnego teatru w Epidauros zbudowanego w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, następnie przejazd do Nafplio pierwszej stolicy zjednoczonej Grecji. Taras widokowy z górującej nad miastem twierdzy. Zwiedzanie Myken z słynną bramą lwów oraz murami cyklopowymi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg pod Atenami.

5 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Zwiedzanie Aten-wzgórze Akropolu zachowanymi starożytnymi świątyniami. Spacer malowniczą dzielnicą Plaka rzymska Agora z zachowana wieżą wiatrów w kierunku Katedry, świątynie Zeusa Olimpijskiego oraz stadion zrekonstruowany Kali Marmaro, na którym odbyły się pierewsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Dojście do placu Sindagma, gdzie zobaczymy słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę pod Grobem Nieznanego Żołnierza (co godzinę odbywa się honorowa zmiana warty). Powrót do hotelu, Obiadokolacja. Nocleg pod Atenami.

6 dzień:

Po wczesnym śniadaniu – wykwaterowanie hotelu, wyjazd w kierunku Salonik z przejazdem do Termopil – miejsce wielu bitew m.in. w 480 p.n.e. została tam stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty, a wojskami p[erskimi. Następnie przejazd do Salonik – zwiedzanie miasta m.in. punkt widokowy w Kastra, Bazylika św. Demetriusza, Plac Arystotelesa, Biała Wieża. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie w hotelu pod Salonikami.
Obiadokolacja – Nocleg.

7 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu wyjazd w kierunku Polski.

Karnet bitów wstępu w cenie ok. 45 Euro

Osoby online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
100002

Szukaj


BIURO TURYSTYCZNE DARTUR
27-500 Opatów ul. St. Czernika 26
tel./fax 0048 15 8682298
tel. kom. 502651480 e-mail: btdartur@wp.pl
NIP 863-104-99-59
Nr konta bankowego: 54 1020 4926 0000 1702 0009 0332