Biuro Turystyczne "Dartur"

DALMACJA i PERŁY HERCEGOWINY 1790,00 PLN/os

Program wycieczki Opatów Majówka 2015

1. dzień(trasa ok. 1000km Opatów – Kosice – Budapeszt – Zagrzeb – Karlovac)
- wyjazd w godzinach rannych
- przyjazd do hotelu w okolicy Karlovaca
- obiadokolacja

2 dzień

- śniadanie
- zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora. Zjawiskowe miejsce. Jest to dłuższy spacer po ścieżkach parku składającego się z 16 jezior tworzących kaskady. Jeziorka lazurowo błękitne, tańczące ryby na wyciągnięcie ręki. Pejzaże jak z kalendarza. Gęste lasy wśród których się spaceruje powodują, że nie odczuwa się upału.
- przejazd do hotelu w okolicy Gradacu
- obiadokolacja

3. dzień

- śniadanie
*przejazd widokową Magistralą Jadranską: widoki z okien autobusu na morze, całą Riwierę Makarską i skaliste góry po drugiej stronie
- zwiedzanie Splitu i Trogiru Starówka Trogiru wpisana jest na Listę UNESCO. To najbardziej urokliwe miasteczko – muzeum. Maleńką starówkę otoczoną murami można obejść w 30min, ale można też pozwolić się „zgubić” spacerując po wąskich średniowiecznych uliczkach i szerokim nadmorskim bulwarze. . W centrum miasta plac Jana Pawła II i najsłynniejsza budowla Trogiru – katedra św. Warzyńca z XIIIw. z portalem – arcydzieło rzeźbiarskie.
Split: drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. Tętniące życiem centrum miasta to tak naprawdę pałac, pałac Dioklecjana. Zbudowany w IV w. jako rezydencja cesarza rzymskiego, jednego z dwóch najwybitniejszych władców Rzymu, ale w świadomości przeciętnego Europejczyka funkcjonuje jako prześladowca Chrześcijan. Fantastycznym przeżyciem jest zatrzymanie się na chwilkę przy filiżance kawy w mieście, które kiedyś było pałacem.
- powrót do hotelu
- obiadokolacja
- wieczorem wieczór dalmatyński - zespół folklorystyczny tańce i śpiewy + przekąski.

4 Dzień

- śniadanie
rejs na wyspę Hvar i Pelješac – plażowanie i relaks na statku, fish piknik.
- powrót do hotelu
- obiadokolacja

5 dzień

- śniadanie
- przejazd do Stonu (możliwość degustacji ostryg) Ston otoczony jest średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej, kiedy miasteczko było niezwykle ważne z powodu swego znaczenia w produkcji soli. Łączna długość murów wynosiła 5,5 km - na fortyfikacje składało się 40 wież i 7 twierdz. Do dziś zachowały się ruiny trzech wież i fragmenty muru, czasem nazywanego "europejskim chińskim murem". W zatoce tej hodowane są ostrygi i małże.
- zwiedzanie Dubrovnika. Miasto, które robi na wszystkich niezapomniane wrażenie. Starówka otoczona potężnymi średniowiecznymi murami. W centrum kościoły, pałace, fontanny, muzea, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także kryją niezwykła historię miasta, dla którego mieszkańców najważniejszą wartością była wolność.
-obiadokolacja

6 dzień

- śniadanie
- przejazd do Međugorje
- wejście na górę Objawień
- inne miejsca związane z tym kultem religijnym (wspólnota Cenacollo, kościół św. Jakuba, modlitwy i msza św. w j. polskim lub adoracja wieczorna)
- obiadokolacja

7 dzień

- śniadanie
- odpoczynek na wodospadami Kravice
Jeżeli będzie możliwe zejście tam, gdyż woda po zimie jeszcze nie mogła nie opaść. Zamiast: można zostać dłużej nad morzem w Chorwacji.
- obiadokolacja

8 dzień

- śniadanie
- Perły Hercegoviny: Mostar, Blagaj Mostar:Stolica Hercegowiny, mała starówka z egzotyczna starówką, małymi domka, w których można zakupić orientalne pamiątki oraz spróbować bałkańskiego jedzenia. Do częśći muzułmańskiej prowadzi droga przez most wybudowany XVI w., zburzony w czasie wojny w byłej Jugosławii, odbudowany i wpisany na listę UNESCO. Blagaj: źródło rzeki Buny, które wypływa po 17km, nad nim muzułmański klasztor Derwiszów.Wnętrze pełne symboliki. W bezpośrednim sąsiedztwie restauracje i kawiarnie.
- obiadokolacja

9 dzień

- śniadanie
- przejazd do Zagrzebia – zwiedzanie stolicy Chorwacji
- nocleg w okolicy Zagrzebia
- obiadokolacja

10 dzień

- śniadanie
- powrót do Opatowa
W cenie:
- opieka przewodnika Plitvickie Jeziora, Trogir + Split, Dubrovnik, Mostar, Medugorje, Zagrzeb.
- bilety wstępu: Split - katedra, Trogir- katedra, Dubrovnik –apteka, mury; Mostar - dom turecki,
- transport autokarem klasy LUX ( WC, klimatyzacja, barek, dvd)
- opieka pilota podczas całej wycieczki
- ubezpieczenie KL i NNW
- zakwaterowanie w hotelu (9 noclegów) oraz wyżywienie (9 śniadań + 9 obiadokolacji)
- podatek vat
- rejs statkiem z posiłkiem – zgodnie z programem.

Osoby online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
100005

Szukaj


BIURO TURYSTYCZNE DARTUR
27-500 Opatów ul. St. Czernika 26
tel./fax 0048 15 8682298
tel. kom. 502651480 e-mail: btdartur@wp.pl
NIP 863-104-99-59
Nr konta bankowego: 54 1020 4926 0000 1702 0009 0332